تی جیب
No products in the cart.

بهترین عسل موجود در بازار چیست؟

بهترین عسل موجود در بازار

عسل یک ماده غذایی مقوی است که توسط زنبورعسل و طی مراحل بسیار طولانی و پیچیده به وجود می آید. عسل دارای انواع مختلفی است و همه ما آنها را می شناسیم. اما بهترین عسل موجود در بازار چیست؟ کدام یک از عسل ها دارای قیمت مناسب و کیفیت بالاست. در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ می دهیم، پس با تی جیب همراه باشید.

 

بهترین عسل موجود بازار

انتخاب و خرید عسل طبیعی اصل اگر با دانش قبلی و تخصصی نباشد بسیار مشکل ساز خواهد بود. ما اگر بتوانیم بهترین عسل های بازار را بشناسیم می توانیم بین آنها هم از لحاظ کیفیت و هم قیمت مقایسه ای مطلوبی را داشته و خرید خود را به خوبی انجام دهید. اما عسل فقط یک نوع نیست و دارای انواع مختلفی است که عبارتند از :

 

1. عسل آویشن

عسل آویشن یکی از بهترین عسل های موجود در بازار است که قیمت آن به کیلویی 340 هزار تومان هم می رسد. این عسل بیشتر در مناطق کوهستانی و در شهرهایی مانند، فیروزکوه و دماوند تولید می شود. البته اشتباه نکنید این عسل، کوهی نیست. در واقع به این خاطر در کوهستان تولید می شود که گیاهان مخصوص این عسل در دامنه کوه های مرتفع و در شهرهای ذکر شده وجود دارد و فقط هم در ایران تولید می شود.

 

2. عسل کنار

عسل کنار هم یکی دیگر از بهترین عسل های موجود در بازار و قیمت آن هم به کیلویی 340 هزار تومان می رسد و جزء عسل های گران قیمت محسوب می شود. این عسل در شهر شوشتر، بوشهر، دزفول و به طور کلی در شهرهای گرم و شرجی به عمل می آیند. این عسل از شهرهایی مانند، اندیمشک تولید می شود و به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.

 

 

بهترین عسل آویشن

 

 

3. عسل گشنیز

عسل گشنیز هم از عسل های مرغوب بازار است و در استان کرمانشاه و کردستان تولید می شود. شهر هورامان یکی از بهترین محل ها برای تولید این عسل است. قیمت این عسل کیلویی 290 هزار تومان می باشد. شما می توانید برای خرید و مقایسه این عسل با سایر عسل ها در وزن های مختلف به سایت ما مراجعه کنید.

 

 

4. عسل یونجه

این عسل در مناطقی که دارای مقدار زیادی مزرعه است تولید می شود. برای تولید عسل یونجه باید به شهرهای مرکزی کشور مانند؛ شهرهای استان فارس و یا اطراف قم یا گرمسار مراجعه کنید. قیمت این عسل بستگی به قیمت یونجه در بازار دارد و بین 290 الی 300 هزار تومان متغیر است.

 


حتما بخوانید: راه های تشخیص عسل اصل و تقلبی


5. عسل کوهی

عسل کوهی یا وحشی گران ترین و بهترین عسل موجود در بازار است و در مناطق کوهستانی مانند؛ استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی تولید می شود و به دلیل کیفیت بالا و مراحل سخت تولید قیمت آن بسیار بالاست. شما در ارزان ترین حالت باید این عسل را کیلویی 840 هزار تومان خریداری کنید. این عسل دارای رنگی تیره می باشد و برای کم خونی، تقویت سیستم گوارشی و … مفید است و حتی بیماران دیابتی هم می توانند از این عسل استفاده کنند.

 

 

بهترین عسل کوهی

 

 

6. عسل گون

عسل گون از بهترین عسل های بازار می باشد که در کوهستان های گلپایگان واقع در استان فارس تولید می شود و دارای رنگ زرد است و موم آن بسیار شفاف و روشن می باشد. قیمت این عسل کیلویی 300 هزار تومان و در برخی مواقع بالاتر هم می باشد. این عسل را می توانید از همین سایت در وزن های مختلف خریداری کنید.

 

7. عسل چهل گیاه یا چند گیاه

تولید این عسل وابسته به تراکم گیاهی منطقه است. البته نه هر گیاهی بلکه گیاهانی که در دامنه کوه های استان کرمانشاه رشد می کنند. به دلیل تعداد بالای گیاهان موجود در این عسل به آن چهل گیاه می گویند. قیمت این عسل کیلویی 317 الی 320 هزار تومان در بازار می باشد.

 

8. عسل زرشک

این عسل یکی از بهترین عسل ها می باشد که در استان خراسان جنوبی و در شهرهای مشهد و بیرجند قابل تولید کردن است. شما می توانید این عسل را از همین سایت خریداری کنید.

 

 

از بین عسل های موجود کدام را خریداری کنید؟

از بین عسل هایی که ذکر شده بهترین عسل، عسل کوهی است اما قیمت بالایی دارد. اگر می خواهید عسلی بخرید که هم از نظر کیفیت و هم قیمت مناسب باشد می توانید عسل گون یا چهل گیاه را خریداری کنید. زیرا هم قیمت مناسبی دارد و هم بسیار خوشمزه است.

 

 

بهترین عسل زرشک

 

 

جمع بندی

بنابراین، طبق مطالبی که گفته شد، از بین این عسل ها، بهترین عسل موجود در بازار عسل کوهستان می باشد. اما باز هم همه چیز به سلیقه و وضعیت اقتصادی شما بستگی دارد. امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات مفیدی از این مطلب کسب نمایید.

 

منبع

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*