تی جیب
No products in the cart.

برنج دودی یا هاشمی؟ نکاتی برای خرید برنج دودی و هاشمی

برنج دودی یا هاشمی؟

یکی از مهم ترین نکات در خرید برنج ایرانی انتخاب بهترین نوع آن است. در این مقاله به این موضوع می پردازیم که کدام یک بهتر است برج دودی یا هاشمی. پس با ما همراه باشید.

 

برنج دودی یا هاشمی؟

انتخاب اینکه کدام یک بهتر است کاملا بستگی ب سلیقه شما دارد اما در اینجا ما چندین نکته را به شما می گوییم و در نهایت این شما هستید که تصمیم می گیرید که کدام یک را خریداری کنید. یکی از دلایل برتری برنج هاشمی نسبت به برنج دودی، بافت نرم آن حین پخت است. در گذشته برنج ها را برای دوری از میکروب ها و آفت ها دودی می کردند تا سالم بماند اما در حال حاضر به یک نوع برنج تبدیل شده است.

 

نحوه پخت برنج دودی یا هاشمی

برنج دودی و یا هاشمی به دو روش قابل پخت است. البته نه تنها این دو برنج بلکه تمامی برنج های ایرانی و خارجی به همین دو روش پخته می شود. روش اول به صورت آبکش و روش دوم به صورت کته می باشد.

 

محبوب ترین برنج های تی جیب

برنج طارم

برنج هاشمی

برنج دودی

برنج صدری

برنج دمسیاه

 

برنج دودی چیست؟

برنج دودی یک برنج ایرانی است که در گذشته های بسیار دور برای جلوگیری از بیماری ها و نفوذ میکروب به برنج آن را دودی می کردند. امروزه برنج دودی به صورت کارخانه ای تولید می شود که کاملا این روش متفاوت از گذشته است.

 

جمع بندی

بنابراین به این نتیجه می رسیم که انتخاب برنج دودی یا هاشمی کاملا به علاقه و سلیقه شما بستگی دارد ولی باتوجه ویژگی های گفته شده و نظرسنجی مردمی برنج هاشمی بهتر از برنج دودی می باشد، امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*