تی جیب
No products in the cart.

درمان سرفه به روش خانگی

درمان سرفه

یکی از مهم ترین خواص عسل طبیعی می توان به درمان سرفه اشاره کرد. ما در این مقاله قصد داریم روش های خانگی به شما بگوییم که بتوانید با استفاده از عسل و با کمترین هزینه سرفه خود را درمان کنیم، پس تا آخر با همراه باشید.

 

 

درمان سرفه با عسل طبیعی

یکی از مهم ترین فواید عسل بهبود و درمان سرفه و گلودرد است. در این دوران شیوع ویروس کرونا اگر به این ویروس مبتلا شدید حتما یکی از علائم آن گلودرد و سرفه های خشک است. خب راه درمان سرفه های خشک به روش خانگی و طبیعی چیست؟ عسل یک ماده غذایی معجزه آسا می باشد که در درمان اکثر بیماری ها نقش مهمی دارد. شما می توانید برای خرید عسل طبیعی به فروشگاه اینترنتی تی جیب مراجعه کنید.

 

 

 

روش های درمان سرفه

برای درمان سرفه به صورت خانگی روش های متعددی وجود دارد اما در این مقاله به روش هایی اشاره می کنیم که هزینه کمی داشته و بتوانید بدون ریسک بالا آن را در خانه انجام دهید.

 

 

1. شربت عسل و آبلیمو

یکی از بهترین داروها برای درمان سرفه و گلودرد در زمان کرونا استفاده از این شربت بی نظیر است، شما می توانید دو قاشق غذاخوری عسل را چند قطره آبلیموی تازه و آب گرم ترکیب کرده و میل کنید. اگر گلودرد شدیدی دارید، می توانید این ترکیب را غرغره کنید و به بیرون بریزید، همین کار باعث می شود که التهاب گلو کاسته شود.

 

 

2. آب نمک غرغره کنید

نمک هم یکی دیگر از مواد غذایی است که می تواند التهاب گلو را کاهش دهد. یک لیوان آب ولرم را مقداری نمک به طوری که زیاد شور نشود، ترکیب کنید. به مدت 30 ثانیه آن غرغره کنید. این کار خیلی در درمان گلودرد موثر است.

 

 

درمان سرفه و گلودرد به روش خانگی

 

 

3. شربت دیفن هیدرامین

این کار می تواند یک روش خانگی باشد به شرطی که با تجویز و مشورت پزشک انجام شود. شما این شربت را هر 8 ساعت یک بار باید میل کنید، البته عده ای از پزشکان تجویز می کنند که باید آن را غرغره کنید. اگر شدت گلودرد و سرفه شما بیشتر است معمولا دیفن هیدرامین کامپاند تجویز می شود. باز هم توصیه می شود که باید با مراجعه و مشورت پزشک انجام شود.

 

 

4. سوپ میل کنید

یکی از راه های درمان سرفه و گلودرد باید سوپ گرم بخورید. در این روزهای کرونایی و پر از بیماری حتما از سوپ های گرم و مقوی استفاده کنید تا هم مقاومت بدن شما زیاد شود و هم التهاب گلوی شما کمتر شود.

 


مقالات مرتبط: درمان زخم به روش خانگی به کمک عسل


 

5. شیر عسل گرم بخورید

گلودرد و سرفه بیماری است که به مرور برطرف می شود و گاهی اوقات هم برای همیشه با بعضی از افراد همراه است پس بهتر است که با آن کنار آمد و موارد گفته شده را رعایت کرد. یکی از این موارد ترکیب شیر عسل گرم است. شیر را روی شعله گاز به خوبی داغ کنید، به جای شکر می توانید از عسل برای شیرین کردن آن استفاده کنید.

 

 

درمان گلودرد

 

 

جمع بندی

بنابراین، طبق مطالب گفته شده ما در این مقاله آموختیم که چگونه می توان با استفاده از روش خانگی گلودرد و سرفه خود را درمان کرد، البته بازهم روش های دیگری وجود دارد که در مقالات بعدی به آنها اشاره خواهد شد، امیدواریم که مطالعه این مطلب لذت برده و نهایت استفاده را برده باشید.

 

 

منبع

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*