تی جیب
No products in the cart.

طرز تهیه شیرینی کشمشی برای 8 نفر

شیرینی کشمشی

شیرینی کشمشی یکی از بهترین انواع شیرینی است که می توانید آن را به راحتی خودتان در خانه درست کنید. ما در این مقاله قصد داریم تا طرز تهیه شیرینی کشمشی را به شما آموزش دهیم پس تا آخر با ما همراه باشید.

 

مواد لازم برای 8 نفر

  • آرد قندی: 290 گرم
  • کشمش: 100 گرم
  • بکینگ پودر: 1 قاشق چایخوری
  • وانیل: نوک قاشق مرباخوری
  • کره: 150 گرم
  • پودر قند: 250 گرم

 

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی

همان طور گفته شد شیرینی کشمشی یکی از بهترین شیرینی ها است و ما در این اینجا مراحل پخت این شرینی را به آموزش دهیم.

مرحله اول

در این مرحله باید ابتدا کره و تخم مرغ را نیم ساعت ( 30 دقیقه ) قبل از یخچال بیرون بیاوریم تا کره کمی نرم شود. سپس داخل کاسه می ریزیم و به آن پودر قند را اضافه می کنیم.

 


برای مشاهده قیمت و خرید عسل طبیعی به تی جیب مراجعه کنید.


مرحله دوم

در این مرحله کره، تخم مرغ و پودر قند را با استفاده از همزن، مخلوط می کنیم. توجه داشته باشید که بعد از هم زدن مایع باید به رنگ روشن و کاملا غلیظ در بیاید. اگر متوجه شدید که مایع رقیق است بدانید که پودر قند آن کم است و باید مقداری به آن اضافه کرد.

 

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی

مرحله سوم

در مرحله سوم آرد و بکینگ پودر را باهم ترکیب می کنیم و به خوبی الک می کنیم تا هیچ ماده زائدی درون آن نباشد. سپس بعد از اینکه به خوبی الک کردیم این دو را به کاسه اضافه می کنیم و دوباره شروع به هم زدن می کنیم.

 

 

مرحله چهارم

حال فر را روی دمای 160 درجه سانتی گراد قرار می دهیم و کف سینی آن را به خوبی چرب می کنیم، سپس مایع را به شکل دایره ای یا گلوله ای روی ورقی که از قبل روی سینی قرار دادیم، می گذاریم.

 

 

مرحله پنجم

توجه داشته باشید که مایع ها را باید با فاصله از هم قرار دهیم چرا که اگر مایع گرم شود باز شده و به شیرینی های کنار می چسبد. مایع ها باید به مدت 10 دقیقه باید درون فر قرار گیرد تا به خوبی پخته شود.

 

 

مرحله ششم

اگر اطراف شیرینی ها به رنگ طلایی درآمد یعین اینکه شیرینی آماده است. اگر تمایل دارید که شیرینی شما خشک باشد، باید حدودا 20 تا 25 دقیقه درون فر قرار گیرد. شیرینی ما آماده است، نوش جان

 

 

شیرینی کشمشی خانگی

 

 

نکته مهم

توجه داشته باشید که می توانید در شیرینی کشمشی خود به مقدار 50 گرم مغز گردو هم قرار دهید این کار طعم شیرینی را خوشمزه تر می کند.

 

 

جمع بندی

بنابراین، طبق مطالب گفته شده ما طرز تهیه شیرینی کشمشی را یاد گرفتیم. امیدواریم که از این آموزش لذت برده باشید و این مقاله بتواند به اطلاعات شما اضافه کند.

 

 

منبع

 

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*