تی جیب
No products in the cart.

طرز تهیه پلو مکزیکی تند با مرغ

طرز تهیه پلو مکزیکی

پلو مکزیکی یکی از انواع غذاهای کشور مکزیک است که به همراه مرغ و فلفل تند درست می شود و در این مقاله نحوه پخت این غذا را آموزش می بینید. دقت داشته باشید که برای پخت یک پلو مکزیکی خوشمزه باید از برنج باکیفیت استفاده کنید، شما می توانید برای خرید و مشاهده قیمت برنج هاشمی به فروشگاه اینترنتی تی جیب مراجعه کنید.

 

مواد لازم برای 2 نفر

 • 200 گرم سینه مرغ
 • 2 پیمانه برنج
 • 1 عدد پیاز متوسط
 • 1 عدد فلفل دلمه رنگی
 • 1 عدد فلفل قلمی
 • 100 گرم قارچ
 • یک چهارم پیمانه نخود فرنگی
 • یک چهارم پیمانه ذرت
 • یک دوم پیمانه جعفری
 • 2 حبه سیر
 • 2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
 • یک دوم قاشق چایخوری زیره
 • یک دوم قاشق چایخوری آویشن
 • ۱ قاشق چایخوری پودر پاپریکا
 • نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به میزان لازم

مرحله اول

برای تهیه پلو مکزیکی خوشمزه ابتدا برنج را به همراه یک قاشق چایخوری نمک درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس کاسه را تا نیمه پر از آب می کنیم و اجازه می دهیم برنج به مدت ۲۰ دقیقه درون آب بماند تا خیس بخورد.

 

مرحله دوم

حالا جعفری را شسته و درون آبکش قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم آب اضافی آن خارج شود. در ادامه فلفل دلمه ای و فلفل قلمی را می شوییم، سپس فلفل دلمه ای را یه صورت نگینی خرد می کنیم.

 

مرحله سوم

در این مرحله فلفل قلمی را به صورت حلقه ای برش می زنیم. در ادامه قارچ را می شوییم و به صورت ورقه ای خرد می کنیم. حالا جعفری را روی تخته گوشت قرار می دهیم، سپس به صورت ساطوری ریز خرد می کنیم.

 

مرحله چهارم

حالا پوست سیر و پیاز را جدا می کنیم و به صورت ریز خرد می کنیم، سپس سینه مرغ را به صورت مکعبی خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع به آن اضافه می کنیم.

 

مرحله پنجم

در این مرحله پیاز خرد شده را به تابه اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه سینه مرغ را به پیاز اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا گوشت مرغ تغییر رنگ بدهد.

 

مرحله ششم

حالا نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را به مرغ اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا بوی خامی ادویه ها از بین برود. در ادامه کنسرو نخود فرنگی را به همراه کنسرو ذرت درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی اش خارج شود.

 

مرحله هفتم

در این مرحله فلفل دلمه ای را به سینه مرغ اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا بوی خامی فلفل دلمه ای گرفته شود، سپس ذرت و نخود فرنگی را به همراه فلفل درون تابه اضافه می کنیم و مجددا مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شود.

 

مرحله هشتم

حالا سیر ریز خرد شده را به مخلوط مواد مرغ اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا عطر سیر آزاد شود، سپس قارچ را به مخلوط مرغ اضافه می کنیم و اجازه می دهیم قارچ نرم شود. حالا آویشن، پودر پاپریکا و زیره را اضافه می کنیم.

 

مرحله نهم

در این مرحله به تفت دادن مخلوط مواد ادامه می دهیم تا عطر ادویه ها به طور کامل آزاد شود، سپس جعفری خرد شده را به مواد اضافه می کنیم و به تفت دادن روی حرارت ادامه می دهیم تا جعفری تغییر رنگ بدهد.

 

مرحله دهم

حالا زعفران را به همراه رب گوجه فرنگی به مواد میانی اضافه می کنیم، سپس رب را تفت می دهیم تا کاملا سرخ شود. در این مرحله برای درست کردن برنج ابتدا یک قابلمه را تا نیمه پر از آب می کنیم، سپس روی حرارت زیاد قرار می دهیم.

 

مرحله یازدهم

در این مرحله اجازه می دهیم آب به نقطه جوش برسد، سپس برنج را به همراه مقدار کمی زردچوبه درون قابلمه آب جوش اضافه می کنیم و اجازه می دهیم برنج به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه درون آب جوش بماند تا پخت اولیه آن انجام شود.

 

مرحله دوازدهم

حالا زمانی که اطراف برنج نرم شد و مغز آن کمی گیر داشت آن را آبکشی می کنیم. در ادامه درون یک قابلمه مناسب کمی روغن می ریزیم، سپس مقداری از برنج درون قابلمه می ریزیم و از مواد میانی روی آن به صورت پخش می ریزیم.

 

مرحله سیزدهم

در این مرحله مجددا روی مواد میانی را با برنج می پوشانیم و این مراحل را به همین ترتیب انجام می دهیم تا مواد تمام شود. در ادامه درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم، سپس درب قابلمه را می گذاریم.

 

مرحله چهاردهم

حالا روی حرارت را شعله پخش کن قرار می دهیم، سپس قابلمه را روی شعله پخش کن می گذاریم و اجازه می دهیم برنج به مدت ۴۵ دقیقه کاملا دم بکشد. در آخر پلو را درون ظرف مورد نظر می ریزیم و به همراه سالاد یا ترشی سرو می کنیم. نوش جان.

 

منبع

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*