تی جیب
No products in the cart.

10 فروشگاه زنجیره ای برتر دنیا

سال دوم همه‌گیری جهانی خرده‌فروشی جهانی را در سال 2021 مانند سال 2020 به چالش کشید. و درست مانند سال 2020، خرده‌فروشی جهانی با مدیریت تغییرات در نیازها و روال‌های خرید، با درآمد و سود بسیار بیشتری ظاهر شد.

قرنطینه‌های شدید همچنان وجود داشت، اما در بیشتر کشورها حتی با شروع انواع دلتا و اومیکرون، بیشتر استثنا بود. کشورها زندگی با COVID-19 را انتخاب کردند زیرا از برنامه های واکسیناسیون تهاجمی حمایت کردند و استفاده گسترده از ماسک را تشویق کردند.

استثنای اصلی چین بود که با موفقیت سیاست صفر کووید-19 را دنبال کرد که خواستار واکنش سریع به شیوع بیماری ها و قرنطینه های منطقه ای بود. این رویکرد تأثیر کمتری بر خرده فروشی از آنچه انتظار می رفت داشت، اما عامل اصلی کمبود موجودی بود که در اواخر سال ظاهر شد.

در واقع، در بسیاری از کشورها، فقدان موجودی همراه با زنجیره تامین غیرقابل پیش‌بینی باعث اختلالات خرده‌فروشی در سال 2021 بیشتر از COVID-19 شد.

خرده‌فروشی پوشاک با بازگشایی مراکز خرید و نواحی خرید با تقاضای سرکوب‌شده خریداران رونق گرفت. اما خرده فروشانی که به واردات وابسته هستند، برای مطابقت با عملکرد سال 2020 خود تلاش کردند. خرده‌فروشی مواد غذایی نه تنها در برابر کاهش سرعت لجستیک، بلکه در برابر کمبود مواد بسته‌بندی مانند پلاستیک و آلومینیوم نیز آسیب‌پذیر بود.

کمبود نیروی کار در بیشتر کشورها در سال 2021 تشدید شد، که مانع از توانایی بسیاری از خرده فروشان برای حفظ ساعات کاری و سطح خدمات عمومی شد. با این حال، از آنجایی که مشکلات موجودی و نیروی کار کل صنعت را تحت تاثیر قرار داد، به نظر می‌رسید که خریداران این واقعیت جدید را پذیرفته‌اند و به خرج کردن ادامه دادند، البته نه در سطح 2020.

Kantar با NRF برای ایجاد این رتبه بندی از 50 خرده فروش برتر جهانی کار کرده است که به دنبال به حداکثر رساندن بحث، بحث، آموزش و فرصت های اکتشافی است که رتبه بندی می تواند ارائه دهد.

هر گونه مقایسه خرده فروشانی که در چندین کشور فعالیت می کنند به دلیل نرخ ارز و نقاط قوت بازار داخلی که می تواند مقایسه ها را در طول زمان مخدوش کند، دشوار می شود. برای به حداقل رساندن این تأثیرات، پایگاه داده خرده‌فروش Kantar با ارز محلی گزارش‌شده خرده‌فروش نگهداری می‌شود که با استفاده از پایگاه داده نرخ‌های صندوق بین‌المللی پول برای تخصیص امتیازهای رتبه‌بندی و ساخت این فهرست، به دلار آمریکا تبدیل شده است.

روش رتبه بندی Kantar از سیستمی استفاده می کند که در آن امتیاز به خرده فروشان بر اساس درآمدهای خرده فروشی داخلی و بین المللی آنها داده می شود. برای واجد شرایط بودن در رتبه بندی، خرده فروشان باید حداقل در سه کشور سرمایه گذاری مستقیم داشته باشند.

با رعایت این دستورالعمل‌ها، والمارت همچنان بزرگ‌ترین خرده‌فروش جهان، هم در داخل و هم در سطح بین‌المللی، با تعهد قابل‌توجهی به بازار آنلاین و مدل تکمیلی جدید است. اما در بین 10 تاپ برتر آمازون، Schwarz Group، Aldi و Costco با چالش هایی مواجه است که همگی در حال ورود به بازارهای جدید برای خرید با ارزش هستند.

خرده‌فروشی آنلاین بزرگ چینی علی‌بابا همچنان در میان 50 شرکت برتر قرار دارد، اما تغییرات نظارتی در بازار داخلی آن، مزایای آن را در فناوری مالی محدود کرده است.

یک نکته در رابطه با رویدادهای جاری: Kantar و NRF در حال زیر نظر گرفتن درگیری روسیه و اوکراین و تأثیرات آن بر خرده فروشی جهانی هستند. فروش و رتبه های ارائه شده در این نشریه بازتاب دقیقی از عملکرد خرده فروشان تا سال 2021 است، اما آینده نامشخص است. به این ترتیب، کارشناسان خرده‌فروشی Kantar از نزدیک درگیری را زیر نظر دارند و به ارائه دیدگاه‌های آگاهانه ادامه خواهند داد.

 

 

10 فروشگاه زنجیره ای برتر دنیا

1. والمارت

والمارت در بازسازی سبد بین‌المللی خود، از جمله واگذاری از آرژانتین، با بازار قوی‌تر همه‌کاناله و خدمات درون فروشگاهی، تعادل ایجاد کرده است. با استفاده از مزیت لجستیکی خود، اکنون طیف وسیعی از راه‌های خرید را در تمامی پلتفرم‌ها در اختیار خریداران قرار می‌دهد. این فرصت‌های جدیدی را برای خریداران با درآمد بالاتر ایجاد کرده است که معمولاً به سمت آمازون جذب می‌شوند. و والمارت با دسترسی به اینترنت با قیمت مناسب و برنامه های مالی جدید، برای گسترش دسترسی به خرید آنلاین برای گروه های کم درآمد در ایالات متحده و مکزیک کار کرده است.

 

 

والمارت

 

 

2. آمازون

آمازون در حالی که به بازارهای جدید در آمریکای لاتین و آسیا پیش می‌رود، همچنان به افزایش درآمد خود از بخش‌های ایالات متحده و اتحادیه اروپا ادامه می‌دهد. همچنین به سرعت در حال گسترش لجستیک داخلی خود برای برآورده کردن انتظارات خریداران برای تحقق سریع و قابل پیش بینی است. ادامه نتایج قوی از گروه ابری AWS آن، پایه قابل پیش بینی برای سرمایه گذاری و جریان نقدی برای گسترش محصولات و خدمات جدید فراهم می کند. آمازون همچنین شبکه فروشگاه های فیزیکی خود را با بنر جدید آمازون Fresh به همراه فروشگاه های موجود Amazon Go گسترش می دهد که هر دو از سیستم پرداخت بدون لمس خرده فروش Just Walk Out استفاده می کنند.

 

 

آمازون

 

 

3. گروه شوارتز

گروه شوارتز از طریق بنرهای Lidl و Kaufland جایگاه خود را به عنوان بزرگترین خرده فروش در اروپا و چهارمین خرده فروش بزرگ در جهان حفظ می کند. به‌عنوان یک شرکت خصوصی، توانسته است با چالش‌های تامین مالی رشد فروشگاه‌ها مقابله کند و در عین حال اطمینان حاصل کند که بازسازی فروشگاه‌ها در بازارهای اروپای غربی ادامه دارد. در عین حال، قابلیت‌های نفوذ و تحقق آنلاین بیشتری را دنبال کرده است. رشد ایالات متحده بی سر و صدا با فرمت کوچکتر شروع شده است که به نظر می رسد در ایالات میانه آتلانتیک خوب عمل می کند.

 

 


خرید و قیمت برنج هاشمی در تی جیب


 

 

4. Aldi

سرمایه‌گذاری‌های Aldi در تجربه‌های بهتر فروشگاه و دسترسی آنلاین از رشد مداوم در همه بازارها حمایت کرد. Aldi یکی از خرده‌فروش‌های با رشد سریع در ایالات متحده، افتتاح فروشگاه‌های جدید را در مناطق جدید تسریع کرده است. و به‌عنوان قوی‌ترین خرده‌فروش در اروپای مرکزی، از اقتصادهای باثباتی که نسبتاً به خوبی با همه‌گیری مقابله کردند، سود برده است. Aldi بی سر و صدا در حال یافتن بازارهای جدیدی است که می تواند گسترش یابد، از جمله چین. این شرکت به ادغام منابع جهانی، عملیات لجستیک بین المللی و تجارت الکترونیک خود در یک مدل بسیار استاندارد ادامه می دهد.

 

 

5. کاستکو

خریداران طبقه متوسط ​​بین‌المللی ارزشی در مدل باشگاهی Costco پیدا کردند که باعث رشد در همه بازارها شد. نرخ بالای حفظ اعضای باشگاه، ذخیره پایداری از وجوه ایجاد کرده است که خرده‌فروش می‌تواند از آن برای باز کردن انبارهای جدید و گسترش به تجارت الکترونیک استفاده کند. Costco اکنون قویاً دومین خرده‌فروش بزرگ در کانادا است و همچنان در اروپا و منطقه آسیا-اقیانوسیه گسترش می‌یابد و بازارهای باثبات را با انتظارات خریداران جدید برای محصولات و تجربیات منحصربه‌فرد بر هم می‌زند. تعداد SKU پایین و محصول موجود در حال چرخش در محیط فشرده موجودی بین المللی به نفع آن عمل کرده است. Costco همچنین در حال سرمایه گذاری مجدد در خدمات برای افزایش ارزش اعضا است.

 

 

6. Ahold Delhaize

به عنوان یک شرکت متحد در ایالات متحده، Ahold of Netherlands و Delhaize بلژیک سال 2021 قدرتمندی با فروشگاه‌ها و سایت‌های تجارت الکترونیک تازه‌سازی شده همراه با قابلیت‌های جدید در سواحل شرقی ایالات متحده داشتند. این بنرهای ارزشمند خود را در ایالات متحده و اروپا با تجربه فروشگاهی بهبود یافته، پیام‌رسانی قوی‌تر برای خریداران و برنامه‌های وفاداری یکپارچه‌تر دوباره برقرار کرده است. Ahold Delhaize در اروپا همچنان از بهترین فروشگاه های مواد غذایی کوچکتر در کلاس خود با یک استراتژی موثر املاک و مستغلات استفاده می کند. خواربارفروشی آنلاین در ایالات متحده و اروپا تقریباً باعث بهبود درآمد در هر دو بازار شده است. یک سرمایه گذاری مشترک در اندونزی رشد جدیدی را تا سال 2022 نشان داد.

 

 

7. Carrefour

کارفور در برزیل و آرژانتین رشدی بهتر از حد انتظار داشت. قالب «آتاکادو» نقد و حمل خرده‌فروش همچنان بزرگترین موتور رشد آن در این بازارها است. خرید فروشگاه‌های Walmart سابق متعلق به Advent International موقعیت خود را در سراسر مناطق کلیدی برزیل گسترش داده است. با این حال، تلاش آن برای خرید Grupo Pão de Açucar، که تقریباً 60 درصد از بازار خرده فروشی در برزیل را به آن می داد، شکست خورد. در جاهای دیگر، عملیات اروپایی آن به خوبی انجام می‌شود، تقریباً تمام رشد درآمد از خرده‌فروشی آنلاین و حجم بیشتر از فروشگاه‌های کوچک اکسپرس حاصل می‌شود.

 

 

8. Ikea

Ikea در سال 2021 در همه بازارها برای خریدارانی که به دنبال اثاثیه خانه در بازارهای مسکن قوی هستند بازگشایی شد. با این حال، وابستگی آن به لجستیک بین‌المللی برای انتقال محصول با طراحی خاص از تولید به فروشگاه‌ها، رشد خرده‌فروش را محدود کرد. با وجود کمبود موجودی در فروشگاه‌ها و قیمت‌های بالاتر برای پوشش هزینه‌های عرضه جدید، Ikea خرده‌فروش شماره 1 برای جمعیتی بود که به آپارتمان‌ها و خانه‌های جدید نقل مکان کردند. این خرده‌فروش اکنون با فروشگاه‌های جدید در مکزیک و شیلی شروع به گسترش به آمریکای لاتین کرده است.

 

 

ایکا

 

 

9. Seven & I

Seven & I که برای اولین بار در بین 10 فروشگاه برتر قرار گرفت، 79000 فروشگاه را در 19 کشور فعالیت می کند یا حق امتیاز دارد. اکثر فروشگاه‌های آن فروشگاه‌های 7-Eleven در ایالات متحده و ژاپن هستند. همچنین طیف وسیعی از فروشگاه‌های بزرگ، فروشگاه‌های بزرگ و فروشگاه‌های کوچک مواد غذایی را در آسیا اداره می‌کند. 7-Eleven U.S با خرید زنجیره ای Speedway برای فروشگاه های گاز بسیار بزرگتر شد. و با راه اندازی مفهوم جدید 7Now در ایالات متحده، فروش تجارت الکترونیک در همه بازارها رشد کرده است. برنامه برچسب خصوصی آن همچنان در خطوط تولید جدید، از جمله محلول های غذایی و لوازم آرایشی گسترش می یابد.

 

 

10. Home Depot

Home Depot بزرگترین خرده فروش لوازم خانگی در ایالات متحده، کانادا و مکزیک است. رشد دو رقمی خرده‌فروشی در سال 2021، علاوه بر افزایش‌های به همان اندازه بزرگ در سال 2020، شگفت‌انگیز بود. بازارهای مسکن در هر سه کشور این اعداد را افزایش دادند زیرا خریداران خانه‌های خود را چه در داخل و چه در خارج بهبود دادند. و The Home Depot توانست بخش مهمی از بخش حرفه ای (پیمانکار) را که باعث رشد درآمد در این کانال می شود، جذب کند. سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت در تجارت الکترونیک، ادغام همه‌کانال با فروشگاه‌ها و انجام کار در همه دسته‌ها به ثمر نشست.

 

منبع: https://nrf.com/blog/look-2022-top-50-global-retailers

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*