تی جیب
No products in the cart.

لیست انواع غذاهای ایرانی محبوب در سال 1400

غذاهای ایرانی

غذاهای ایرانی در بین تمام غذاهای دنیا بیشترین طرفدار را دارد و جزء سه کاندیدای برتر در دنیا محسوب می شود. تی جیب در این مقاله قصد دارد لیست انواع غذاهای ایرانی محبوب و پرطرفدار در سال 1400 به شما معرفی نماید، پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

انواع غذاهای محبوب ایرانی

1. کباب

یکی از لذیذ ترین غذاهای ایرانی که قدمت آن به ایران باستان برمیگردد، کباب است. کباب فقط مختص ایران نیست بلکه کشورهای دیگر هم غذاهای محبوب خود را دارند مانند کباب ترکی که بسیار محبوب و جهانی است. ما در ایران انواع مختلف کباب را داریم. طرز تهیه انواع کباب را حتما یاد بگیرید.

 

2. قورمه سبزی

یکی دیگر از انواع غذای ایرانی خورشت ها هستند. قورمه سبزی طبق آمار سال گذشته محبوب ترین غذای ایرانی محسوب می شود. البته پخت قورمه سبزی به خیلی از پارامترها بستگی دارد مانند: تازه بودن سبزی، مهارت آشپز و … همه این عوامل در طعم آن تاثیرگذار خواهد بود.

 

3. خورشت قیمه

قیمه هم در بین ما ایرانی ها از محبوبیت بالایی برخوردار است. قیمه هم به روش های مختلفی پخته می شود عده ای درآن بادمجان می ریزند عده ای هم برای اینکه قیمه کمی ترش مزه شود درآن لیمو عمانی می ریزند البته بستگی به سلیقه شما دارد.

 

طرز تهیه غذاهای ایرانی

 

4. خورشت فسنجان

خورشت فسنجان از غذاهای محبوب شمالی ها به خصوص مردم گیلان است. چون این خورشت اصالت گیلان است. دلیل محبوبیت بالای این خورشت سالم و طبیعی بودن آن است. روغن این خورشت کاملا طبیعی بوده و از روغن گردو گرفته می شود. فسنجان را به شکل هایی مختلفی درست می کنند عده ای که با مرغ بعضی دیگر با پرنده ای به نام قاز درست می کنند. البته خوشمزه ترین نوع پخت با اردک است. چاشنی هایی که در کنار این خورشت استفاده می شود نظیر زیتون پرورده، سیر ترشی، دوغ محلی و … می باشد.

 

5. خورشت کرفس

خورشت کرفس یکی از غذاهای محبوب بعضی از مردم است. عده ای هم به خاطر اینکه به کرفس علاقه ای ندارند طبیعتا خورشت کرفس هم دوست ندارند. این خورشت شباهت ظاهری زیادی به قورمه سبزی دارد.

 

6. باقالی پلو

باقالی پلو یکی از غذاهای رنگی خوش طعم ایرانی است که مهم ترین راز خوش پخت شدن آن برنج ایرانی می باشد. باقالی پلو را هم با گوشت و هم با مرغ درست می کنند.

 

7. زرشک پلو با مرغ

زرشک پلو با مرغ جزء غذاهای ایرانی پرطرفدار محسوب می شود که باید حتما با زرشک تازه و برنج ایرانی درجه یک پخت شود. شما می توانید برای خرید و مشاهده قیمت برنج هاشمی به فروشگاه اینترنتی تی جیب مراجعه کنید.

 

 

پخت غذاهای ایرانی

 

8. لوبیا پلو

لوبیا پلو هم از غذاهای رنگی خوشمزه و پرطرفدار مخصوصا بین کودکان به شمار می آید. این غذا باید با رب و لوبیای تازه پخته شود. ته دیگ این برنج با روش های مختلفی درست می شود. عده ای با با برنج و بعضی دیگر با سیب زمینی و نان ته دیگ درست می کنند.

 

9. سبزی پلو با ماهی

یکی از لازمه های سبزی پلو ماهی تازه مخصوص ماهی های شمال مانند سفید، قزل آلا و … می باشد. سبزی پلو غذایی است که ما مردم به مناسب تحویل سال هنگام ناهار و شام می خوریم. سبزی پلو باید با لوبیای چشم بلبلی تازه باشد. لوبیای چشم بلبلی نباید نیم پز باشد چون هنگام خوردن آن به دندان می آید و حتی می تواند به دندان آسیب بزند.

 

 

تهیه غذاهای ایرانی محبوب

 

 

سخن آخر

بنابراین به این نتیجه می رسیم که غذاهای ایرانی بسیار خوشمزه هستند و برای پخت آنها باید از مواد تازه و متناسب با آن استفاده کرد.  ممنون که تا آخر این مقاله همراه ما بودید.

 

 

منبع: https://blog.okala.com/

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*