تی جیب
No products in the cart.

طرز تهیه کیک شکلاتی خانگی برای 4 نفر

کیک شکلاتی

کیک یکی از میان وعده های خوشمزه است که می توان با چای و یا قهوه از خوردن آن لذت برد. تی جیب قصد دارد در این مقاله به شما طرز تهیه کیک شکلاتی خانگی را آموزش دهد پس تا آخر مقاله با همراه باشید.

 

مواد لازم برای پخت کیک

110 گرم کره

100 گرم شکر

3 الی 4 عدد تخم مرغ

60 گرم شکلات تلخ

65 میلی لیتر شیر

125 گرم آرد

یک چهار قاشق غذاخوری وانیل

یک چهارم قاشق غذاخوری بکینگ پودر

3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو

 

طرز تهیه کیک شکلاتی

 

توجه کنید که اگر مشکل ریه دارید یا دچار آلرژی هستید از کیک های شکلاتی استفاده نکنید. البته کیک هایی هستند که از مواد مثل عسل استفاده می شود که می توانید آنها را میل کنید. شما می توانید برای خرید عسل طبیعی اصل به فروشگاه اینترنتی تی جیب مراجعه کنید.

 

مرحله اول

آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائو را مخلوط می کنیم و 2 الی 3 بار الک می کنیم. توجه کنید که آرد باید به خوبی الک شود و هیچ چیز اضافه ای درون نباشد چرا که باعث می شود که کیک حالت خمیری به خود بگیرد.

 

مرحله دوم

شکلات را به کمک بخار آب، آب کنید و بگذارید تا خنک شود. سپس کره را با شکر به خوبی مخلوط می کنیم تا جایی که کاملا یک دست شوند. البته می توانیم از شکلات های آب شده آماده هم استفاده کنید.

 

مرحله سوم

در این مرحله وانیل را به همراه تخم مرغ به مخلوط کره و شکر اضافه می کنیم سپس شیر را به آن اضافه می کنیم. پس از اضافه کردن مواد آنها را به خوبی هم می زنیم تا کاملا مخلوط شوند و رنگ بگیرند.

 

مرحله چهارم

بعد از اینکه مواد به خوبی باهم مخلوط شدند سپس شکلات آب شده را به مخلوط اضافه می کنیم و دوباره به هم زدن خود ادامه می دهیم تا جایی که کل ترکیب به رنگ شکلاتی در بیاید.

 

مرحله پنجم

در این مرحله مواد الک شده را به مخلوط اضافه می کنیم و دوباره به هم زدن ادامه می دهیم. پس از این که هم زدن تمام شد با قاشق تست می کنیم که مایع به غلظت کافی رسیده است یا نه.

 

پخت کیک شکلاتی

 

مرحله ششم

مخلوط را به آرامی هم می زنیم تا جایی که به غلظت برسد. سپس آن را داخل یک ظرف برسید. یک قالب با طرح دلخواه انتخاب می کنیم و ته آن را چرب می کنیم. سپس مواد را داخل قالب می ریزیم حالا می توانیم مواد را داخل فر با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 40 الی 50 دقیقه قرار بدین تا کاملا پخته شود.

 

طرز تهیه سس شکلاتی

نصف پیمانه شیر

یک هشتم پیمانه پودر کاکائو

نمک به مقدار کم

یک قاشق غذاخوری آرد

سه قاشق غذاخوری شکر

یک قاشق غذاخوری کره

یک چهارم قاشق چایخوری وانیل

 

مرحله اول

کاکائو و آرد را به خوبی الک می کنیم و درون یک طرف می ریزیم.

 

مرحله دوم

شکر و نمک رو به مخلوط آرد و کاکائو اضافه می کنیم.

 

مرحله سوم

شیر و کره را با هم ترکیب می کنیم و روی حرارت می گذاریم تا کره آب شود.

 

کیک شکلاتی خانگی

 

مرحله چهارم

در این مرحله مخلوط کاکائو را به کره آب شده اضافه می کنیم و هم می زنیم تا جایی به هم زدن ادامه می دهیم تا کاملا یک دست شوند. حالا می توانیم مخلوط را روی حرارت کم بگذاریم و باز هم هم بزنیم تا کاملا غلیظ شوند. بعد از اینکه مخلوط کاملا غلیظ شد می توانیم آن را روی کیک بریزیم.  مهم ترین بخش کیک شکلاتی، سس آن است که باید به خوبی درست شود.

 

مرحله پنجم

کیک شکلاتی ما آمادست حالا می توانیم با میوه های مختلف کیک را تزیین کنیم. شما می توانید این کیک را با چای یا آب پرتقال میل کنید. البته به کسانی آلرژی دارند خوردن این کیک توصیه نمی شود چرا که کاکائو باعث تشدید سرفه های آنها می شود.

 

 

جمع بندی

بنابراین ما در این مقاله طرز تهیه کیک شکلاتی را یاد گرفتیم و سعی کردیم که هزینه های پخت را به حداقل برسانیم. امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده و بتوانید اطلاعات مفیدی را کسب کنید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*