تی جیب
No products in the cart.

طرز تهیه ماهی پلو – صفر تا صد

ماهی پلو

ماهی پلو یکی از غذاهای سبک، مقوی و خوشمزه ایرانی است که ما قصد داریم در این مقاله نحوه پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم.

 

مواد لازم

  • 4 پیمانه برنج
  • 600 گرم فیله ماهی
  • 350 گرم سبزیجات معطر
  • 1 عدد پیاز
  • 2 حبه سیر
  • پودر سیر و دارچین به میزان لازم
  • زنجبیل و کاری به میزان لازم
  • زعفران و فلفل قرمز به میزان لازم
  • نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
  • زردچوبه و روغن به میزان لازم

 

فقط یادتان باشد برای برای خوش طعم شدن ماهی پلو باید از ماهی تازه و برنج درجه یک مانند دمسیاه استفاده کنید. برای خرید برنج دم سیاه درجه یک می توانید به فروشگاه اینترنتی تی جیب مراجعه کنید.

مرحله اول

برای تهیه ماهی پلو ب ابتدا سبزیجات معطر شامل جعفری، برگ سیر، گشنیز، تره و شوید به میزان مساوی برش زده و پاک می کنیم و می شوییم و داخل آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن ها خارج شود.

 

مرحله دوم

در این مرحله روی تخته آشپزخانه سبزیجات را  ریز خرد می کنیم و یا داخل خردکن می ریزیم و خرد شده تحویل می گیریم. ماهی های بدون استخوان و فیله را می شوییم و روی تخته آشپزخانه قرار می دهیم و به صورت نگینی برش می زنیم.

 

مرحله سوم

سپس داخل کاسه ای می ریزیم و کاری، زردچوبه، نمک، پودر سیر، فلفل قرمز، زنجبیل را روی ماهی های می پاشیم و با دست آرام ماهی ها را با ادویه ها آغشته می کنیم.پیاز را به همراه سیرها پوست می گیریم و می شوییم.

 

پخت ماهی پلو

مرحله چهارم

حالا روی تخته آشپزخانه پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم و سیر را رنده ریز می کنیم و کنار می گذاریم. تابه ای را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و کمی روغن داخل آن می ریزیم و کمی صبر می کنیم تا روغن گرم شود.

 

مرحله پنجم

در ادامه ماهی های خرد شده را اضافه کرده و آرام تفت می دهیم چون ماهی گوشت نرمی دارد و خیلی زود می پزد نیاز نیست زیاد تفت بدهیم همین که یک طرف آن رنگش تغییر کرد آن را بر می گردانیم تا طرف دیگرش نیز بپزد.

 

مرحله ششم

در این مرحله با کفگیر ماهی های تفت خورده را از داخل تابه خارج می کنیم و در بشقابی می ریزیم و پیازها را داخل همان تابه می ریزیم و مداوم تفت می دهیم تا نرم و سبک شود و بعد سیرها را اضافه می کنیم.

 

مرحله هفتم

سپس کمی تفت می دهیم و سبزی های خرد شده به همراه ماهی های سرخ شده می افزاییم و همگی مواد را زیر و رو می کنیم تا کاملا مخلوط شوند و دارچین و کمی زعفران نیز به مواد اضافه می کنیم.

 

مرحله هشتم

حالا مجددا مواد را تفت می دهیم و تابه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم. سپس قابلمه ای را تا نیمه آب می کنیم و روی حرارت نسبتا زیاد قرار می دهیم و کمی نمک نیز به آن اضافه می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم تا آب به جوش بیاید.

 

مرحله نهم

برنج خیس خورده را می شوییم و زمانیکه آب در حال جوشیدن بود آب داخل برنج را خالی می کنیم و برنج را داخل آب در حال جوشیدن می ریزیم و یک هم می زنیم و اجازه می دهیم تا به مدت تقریبا 7 دقیقه برنج بپزد.

 

مرحله دهم

بعد مجددا به برنج سر می زنیم و یک دانه از آن را لای دندان تست می کنیم اگر اطراف آن نرم و مغزش سفت بود برنج را آبکش می کنیم.قابلمه را روی حرارت می گذاریم تا کف آن خشک شود و روغن می ریزیم.

 

مرحله یازدهم

اگر تمایل داشتید ته دیگ نان یا هر چیز دیگری کف قابلمه قرار می دهیم و با کفگیر کمی برنج داخل قابلمه می ریزیم و بعد کمی از مخلوط ماهی می ریزیم و مجددا لایه بعد برنج و لایه بعدی ترکیب ماهی می ریزیم.

 

تهیه ماهی پلو

 

مرحله دوازدهم

این لایه ها تکرار می شود تا مواد تمام شود و در لایه آخر برنج می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم و روی حرارت نسبتا زیاد قرار می دهیم تا بخار داخل قابلمه بپیچد و بعد حرارت را کم می کنیم تا ماهی لاپلو پخته شود.

 

مرحله سیزدهم

حدودا 1 ساعت تا 1 ساعت 15 دقیقه بعد غذا پخته شده است. در ادامه کمی از روی برنج بر می داریم، سپس با زعفران دم کرده و مقداری کمی روغن یا کره برای تزئین روی پلو مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم.

 

مرحله چهاردهم

در این مرحله کمی روغن روی ماهی پلو می ریزیم، سپس با کفگیر یه خوبی برنج را با ماهی زیر و رو می کنیم تا کاملا مخلوط شود. در پایان مایه لا پلو را در دیس می کشیم و روی آن نیز با برنج زعفرانی تزئین می کنیم و نوش جان کنید.

 

منبع : https://chishi.ir/8483-mahi-la-polo/

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*