تی جیب
No products in the cart.

خواص عسل آویشن

خواص عسل آویشن

عسل آویشن، دارای فواید بسیار زیادی است که امروز قصد داریم تا با برخی از خواص این عسل آشنا شویم. پس تا آخر این مقاله با تی جیب همراه شوید.

 

عسل آویشن چیست؟

عسل آویشن از گل‌های نعنایی و گرده‌های گونه‌های آویشن به خصوص گونه آویشن معمولی به دست می آید. البته تولید عسل توسط زنبور عسل بستگی به پوشش گیاهی آن منطقه دارد. زنبورعسل با توجه به نوع گیاه و گل آن منطقه عسل مربوط به آن را تولید می کند. مثلا؛ اگر زنبور عسل از گیاهان یک دشت برای تولید عسل استفاده کند، آن عسل را عسل تک گل یا عسل دارویی می گویند.

 

خواص عسل آویشن

عسل آویشن دارای خواص بسیار زیادی است که با استفاده منظم از آن اکثر بیماری های افراد به صورت طبیعی و بدون نیاز به مصرف داروهای شیمیایی درمان پیدا می کند. عسل آویشن دارای یک ماده به نام پراکسید هیدروژن است که وظیفه جلوگیری از گسترش باکتری و دفع آن است.

از دیگر خواص عسل آویشن می توان به درمان آنفولانزا، بی اشتهایی، زخم های پوستی و … اشاره کرد.  شما می توانید برای خرید عسل طبیعی در انواع مختلف مانند؛ آویشن، گشنیز، گون و … به فروشگاه اینترنتی تی جیب مراجعه کنید.

نحوه تولید عسل آویشن

زنبور عسل برای تولید هر عسلی نیاز دارد که از شیره یک گیاه استفاده کند. حال اگر زنبور عسل 70 درصد از گیاهانی که برای تولید عسل جمع آوری کرده است از نوع گیاه آویشن باشد، به آن عسل آویشن گفته می شود.

 

فواید عسل آویشن

 

ویژگی های عسل آویشن

ایده آل ترین دما برای نگهداری عسل آویشن بین 18 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد. نکته مهم دیگر این است که عسل آویشن نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد چون باعث از بین رفتن آنزیم های موجود در آن می شود.

 

مهم ترین خواص عسل آویشن

عسل آویشن دارای یک سری از خواص درمانی می باشد که مهم ترین آن ها عبارت اند از ؛

1. بهبود گلودرد

عسل آویشن به دلیل ضد باکتری بود آن از عفونت و گلودرد جلوگیری می کند.

 

2.ضد باکتری بودن

همان طور که در بالا گفته شد عسل آویشن خاصیت ضد باکتری دارد و می تواند باکتری های مضر بدن را دفع کند.

 

3. درمان زخم معده

عسل آویشن به دلیل داشتن پروتئین بالا گرسنگی افراد را برطرف می کند و ابتلا به زخم معده را در افرادی که مشکل معده دارند، کاهش می دهد.

 

روش های مصرف عسل آویشن

4. بهبود سرفه

عسل آویشن به دلیل وجود آنزیم در آن می تواند به بهبود سرفه های شدید و حتی خلط کمک کند. عسل برای درمان رفلکس معده هم مفید است.

 

5. بهبود سیستم ایمنی بدن

عسل آویشن با افزایش گلبول های سفید در بدن در برابر ویروس ها مقاومت می کند و باعث بهبود سیستم ایمنی بدن می شود.

 

6. درمان زخم ها و سوختگی ها

عسل آویشن بسیار برای درمان زخم ها و سوختگی ها مفید است به همین دلیل اکثر کرم ها و ماسک های صورت با عصاره عسل می باشد. نه تنها عسل آویشن بلکه تمامی عسل ها اکثر خواص گفته شده را دارند.

 

روش های مصرف عسل آویشن

1. آب جوش و عسل

یکی از بهترین روش ها برای درمان گلودرد مصرف عسل آویشن با آب جوش می باشد. 2 قاشق چایخوری عسل آویشن را داخل آب جوش بریزید و به خوبی هم بزنید حالا عده ای هم کمی درون این مخلوط آبلیموی تازه میریزند که کاملا سلیقه ای است.

 

2. چای و عسل

یکی دیگر از روش های مصرف عسل آویشن با چای می باشد دو قاشق چایخوری عسل آویشن را درون چای ریخته و میل کنید. البته چای و دمنوش عسل به صورت بسته بندی در بازار فروخته می شود.

 

تاثیرات عسل آویشن بر بدن

 

جمع بندی

بنابراین به این نتیجه می رسیم که عسل آویشن یک ماده طبیعی بسیار مفید است و می تواند مانند یک پزشک همراه همیشه یکی از راه های درمان آسان و کم هزینه است. امیدوارم که تمامی بیماری با مصرف عسل درمان شود و نیازی به استفاده از داروهای شیمیایی نباشد.

 

منبع : https://www.eghtesadonline.com

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*