تی جیب
No products in the cart.

تفاوت عسل گون و کنار

تفاوت عسل گون و کنار

عسل گون و کنار هرکدام دارای فواید و معایبی هستند که در این مطلب قصد داریم تفاوت عسل گون و کنار را به شما در قالب یک مقاله بگوییم. پس با ما همراه باشید.

 

تفاوت عسل گون و کنار

عسل گون و کنار دارای تفاوت بسیاری هستند که اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

 

 

1. رنگ عسل

یکی از اصلی تفاوت عسل گون و کنار رنگ آنهاست. برای مثال؛ عسل گون دارای رنگی تیره می باشد اما عسل کنار دارای رنگ روشن و شفاف می باشد. این یکی از مهم ترین تفاوت این دو عسل می باشد. البته این فقط تفاوت ظاهری این دو عسل است و دارای تفاوت های کیفیتی، قیمتی و طعمی است.

 


قیمت و خرید عسل طبیعی اصل


2. قیمت عسل

اگر بخواهیم دیگر تفاوت عسل گون و کنار را بررسی کنید می توان به قیمت آن اشاره کنیم. برای مثال؛ قیمت عسل گون کیلویی 310 هزار تومان می باشد که این قیمت ممکن است متغیر باشد و یا قیمت عسل کنار تا کیلویی 340 هزار تومان هم می رسد که در اینجا متوجه شدیم قیمت عسل کنار بیشتر از عسل گون است.

 

 

قیمت انواع عسل گون و کنار

 

 

3. گیاهان مورد استفاده

همان طور که می دانید گون یک گیاه کوهستانی است که ماه اردبیشهت و یا خرداد در دامنه های کوه های کرمانشاه به دست می آید و با استفاده از این گیاه عسل گون تولید می شود.

اما کنار در واقع همان گیاه سدر است که در اواخر تابستان و در جنوب کشور رشد می کند. حتی این گیاه را در اوایل پاییز هم می توان پرورش داد. تفاوت این دو گیاه این است که گون حتما باید در کوهستان رشد کند اما کنار در مناطق پست هم قابل رویش می باشد.

 

 

4. قند و طعم عسل

اگر بخواهیم درصد قند و میزان شیرین بودن این دو عسل را مقایسه کنیم به این نتیجه می رسیم که عسل کنار قند بیشتری نسبت به عسل گون دارد و شیرین آن بیشتر است اما عسل گون دارای شیرینی متعادلی است که همین خاطر عسل گون را برای بیماران مبتلا به دیابت توصیه می کنند. البته خوردن بیش از اندازه عسل گون هم بسیار مضر است و باعث بیماری مانند؛ مرض قند، دیابت و … می شود پس در مصرف هر چیزی دقت لازم را به خرج دهیم و زیاده روی نکنید.

 

خواص عسل گون و کنار

از دیگر تفاوت عسل گون و کنار خواص آنهاست که در زیر به آن اشاره شده است:

 

عسل گون: جلوگیری از ابتلا افراد به دیابت، کاهش دردهای عضلانی و اسکلتی، جلوگیری از زخم معده، تقویت سیستم ایمنی بدن و قلب، تقویت حافظه، کاهش کلسترول خون و … .  تمام این موارد از خواص عسل گون هستند که به قدری زیاد است که ما فقط توانستیم به چندتای آن اشاره کنیم.

 

عسل کنار: تقویت قوای جنسی، بهبود و درمان زخم های پوستی، مفید برای افرادی که طبع گرم دارند، ضد التهاب بودن، افزایش انرژی بدن، تقویت سیستم ایمنی بدن و … از خواص عسل کنار می باشند.

 

 

خواص انواع عسل گون و کنار

 

 

جمع بندی

بنابراین، طبق مطالب گفته شده در این مقاله تفاوت عسل گون و کنار را یاد گرفتیم و متوجه شدیم که هر عسل دارای چه ویژگی ها و خواصی می باشد. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید باشد و از مطالعه آن نهایت لذت را ببرید.

 

 

منبع

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*