تی جیب
No products in the cart.

تفاوت برنج دمسیاه و هاشمی

تفاوت برنج دمسیاه و هاشمی

تفاوت برنج دمسیاه و هاشمی در چیست؟ و چه راه هایی برای تشخیص آن وجود دارد؟ برای رسیدن به پاسخ تمام این سوالات تا آخر این مقاله را مطالعه کرده و با تی جیب همراه باشید.

 

تفاوت های برنج دمسیاه و هاشمی

تفاوت قیمتی

برنج دمسیاه به دلیل مشکل در مراحل کشت آن و در واقع کمیاب و نادر بودن این برنج قیمتی بالاتر از برنج هاشمی دارد که این تفاوت قیمت در کیفیت این دو حس نمی شود و حتی برنج هاشمی از دمسیاه بهتر است. شما می توانید برای خرید و مشاهده قیمت برنج هاشمی به فروشگاه اینترنتی تی جیب مراجعه کنید.

 

تفاوت برنج دمسیاه و هاشمی از نظر قیمت

 

تفاوت در پخت

تفاوت برنج دمسیاه و هاشمی در پخت این است که برنج هاشمی پس از طبخ بافتی نرم تر از برنج دمسیاه دارد اما برنج دمسیاه خوش عطر تر از برنج هاشمی است. این به این معنا نیست که برنج هاشمی معطر نیست بلکه فقط عطر آن کمتر از برنج دمسیاه است.

 

تفاوت در نوع کشت

برنج دمسیاه هنوز هم به روش سنتی کشت می شود اما برنج هاشمی چند سالی هست که از روش صنعتی در کشاورزی استفاده می کند. البته امروزه تفاوت برنج دمسیاه و هاشمی در کشت به حداقل رسیده است.

 

اندازه برنج

برنج دمسیاه از لحاظ اندازه کوچک تر از برنج هاشمی است اما چو نشاسته بیشتری دارد نرم تر از برنج هاشمی است و راحت تر هضم می شود. در بسیاری از فروشگاه های بزرگ مانند دیجی کالا، افق کوروش و اسنپ مارکت برنج دمسیاه پرفروش ترین نوع برنج می باشد.

 

تفاوت برنج دمسیاه و هاشمی در اندازه

 

نحوه نگهداری از برنج دمسیاه

برنج دمسیاه باید در مکان خشک و خنگ نگهداری شود چون گرما و رطوبت باعث خرابی برنج می شود. برنج را داخل یک ظرف مناسب بگذارید یا درون کیسه ای که هوا بخ درون آن نفوذ نکند معمولا کیسه های نخی کیفیت بهتری برای نگهداری برنج دارند.

برنج نباید مستقیم روی زمین قرار بگیرد بلکه با استفاده از یک میز و یا یک قفسه برنج را از زمین ارتفاع دهید تا از خرابی برنج جلوگیری شود. برای جلوگیری آفت زدگی و یا کرم زدگی می توانید یک حبه سیر، پوست گردو، نمک و عده ای هم از قرص برنج استفاده می کنند حتما اگر از قرص برنج استفاده می کنید آن را از کودکان دور نگه دارید چون بسیار خطرناک می باشد.

برنج نباید در معرض نور مستقیم نور خورشید قرار بگیرد. از ورود اکسیژن به برنج جلوگیری کنید. در واقع تفاوت برنج دمسیاه و هاشمی در زمینه نگهداری آنقدر حس نمی شود و فرق چندانی ندارند.

 

 

 

جمع بندی

ما در این مقاله تفاوت برنج دمسیاه و هاشمی را دیدیم و متوجه شدیم که دلیل قیمت گذاری این دو برنج چیست و بر چه اساسی قیمت آن در بازار تعیین می شود. امیدواریم از مقاله لذت برده باشید.

 

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*