تی جیب
No products in the cart.

بهترین برنج ایرانی و خارجی

برنج هاشمی مانند گلستان

برنج یکی از مهم ترین غلات برای وعده های غذایی ایرانی هاست. برنج انواع مختلفی دارد. تی جیب در این مقاله قصد دارد به بررسی انواع برنج بپردازد، پس تا آخر با ما همراه باشید.

 

انواع برنج

برنج ایرانی

برنج ایرانی یکی از بهترین نوع برنج در دنیاست که طرفداران بسیاری دارد. از نمونه های برنج ایرانی می توان به برنج هاشمی، برنج دمسیاه، برنج دودی، برنج طارم و … اشاره کرد.

 

برنج خارجی

برنج خارجی هم جزء برنج های محبوب در ایران به شمار می رود البته محبوبیت برنج های خارجی به خاطر طعم آن ها نیست بلکه به دلیل قیمت مناسب آنهاست. از نمونه های برنج خارجی می توان به برنج هندی، برنج تایلندی، برنج پاکستانی، برنج آرژانتینی و … اشاره کرد.

 

برنج دمسیاه

برنج دمسیاه یکی از بهترین و خوش طعم ترین برنج ایرانی محسوب می شود که هنگام پخت عطر بسیاری خوبی دارد و خیلی خوشمزه است. این برنج به دلیل صادراتی بودن قیمت بالاتری نسبت به برنج های دیگر دارد و صادرات این محصول باعث ارز آوری به کشور می شود.

 

بهترین برنج ایرانی و خارجی

 

برنج هاشمی

برنج هاشمی هم مانند از بهترین برنج های ایرانی می باشد که از مزایای آن می توان به طعم عالی و ماندگاری بالای آن اشاره کرد. این برنج به دلیل داشتن نشاسته و بافتی نرم به راحتی پخته می شوند و مصرف مقدار کمی از آن گرسنگی را رفع می کند. شما می توانید برای خرید و مشاهده قیمت برنج هاشمی به فروشگاه اینترنتی تی جیب مراجعه کنید.

 

برنج طارم

برنج طارم هم جزء برنج های درجه یک ایرانی محسوب می شود که هم قیمت خوبی دارد و هم کیفیتش عالی است. البته نشاسته آن کمتر از برنج هاشمی می باشد.

 

مقایسه برنج های ایرانی و خارجی

 

برنج دودی

برنج دودی از برنج های محبوب ایرانی است که مانند سایر برنج های ایرانی در شمال کشور کشت می شود. این برنج عطر و طعم بسیار خوبی دارد و می تواند برای وعده های ناهار و شام غذای کاملی باشد.

 

برنج هندی

برنج هندی یکی از بهترین و محبوب ترین برنج های خارجی وارداتی می باشد که به خاطر قیمیت ارزان آن مردم به این برنج روی می آورند. این برنج تحت عنوان برنج تنظیم بازار وارد کشور می شود.

 

برنج تایلندی

برنج تایلندی هم مانند برنج هندی با عنوان تنظیم بازار وارد کشور می شود و با قیمت بسیار ارزان تر از برنج های ایرانی در سفره مردم قرار گرفته اند.

 

برنج پاکستانی

این برنج درجه پایین ترین برنج خارجی می باشد که وارد کشور شده و با قیمت بسیار پایین در اختیار مردم قرار می گیرد. پخت این برنج خیلی ضعیف بوده و بافت بسیار سفتی دارد.

 

تشخیص کیفیت برنج های ایرانی و خارجی

 

جمع بندی

پس ما از این مقاله نتیجه می گیریم که برنج های ایرانی با وجود قیمت بالاتری که نسبت به برنج های خارجی دارند کیفیت بسیار بهتری دارند. برنج های ایرانی علاوه بر طعم بسیار خوبی که دارند برای سلامتی ما مفید هستند.

 

 

منبع: https://blog.okcs.com/best-rice/

 

 

 

1
دیدگاه‌های نوشته

*
*

    MarvinKatry 1401-05-25 پاسخ