تی جیب
No products in the cart.

برنج هاشمی بهتر است یا برنج دمسیاه؟

برنج هاشمی طبیعت

برنج هاشمی بهتر است یا برنج دمسیاه؟ این یکی از سوالات مهم در چند سال اخیر می باشد که ما قصد داریم که امروز مزایا و معایب این دو برنج را برایتان توضیح دهیم. پس تا آخر این مقاله با تی جیب همراه باشید.

 

تفاوت های برنج هاشمی و دمسیاه

1. عطر برنج

برنج هاشمی و دمسیاه از لحاظ عطر باهم تفاوت های کمی دارند و برنج هاشمی درجه یک خوش عطر تر از دمسیاه البته این به این معنی نیست که برنج دمسیاه خوش عطر نیست این فقط یک مقایسه است. شما می توانید برای خرید و مشاهده قیمت برنج هاشمی به فروشگاه اینترنتی تی جیب مراجعه کنید.

 

2. قیمت برنج

برنج دمسیاه از لحاظ گران تر از برنج هاشمی می باشد و عموم مردم توانایی خرید این برنج را ندارند البته که این گرانی دلیل دارد و طعم بی نظیر برنج دمسیاه می باشد علاوه بر طعم آن این برنج بسیار قابل هضم می باشد و باعث نفخ معده نمی شود.

 

3. اندازه برنج

برنج دمسیاه از لحاظ اندازه کمی بلند تر از برنج هاشمی و ته برنج دمسیاه هم کمی سیاه رنگ است به همین خاطر به این نام معروف است.

 

تفاوت های برنج هاشمی و دمسیاه

 

شباهت های برنج دمسیاه و هاشمی

1. طعم بی نظیر

این دو برنج از لحاظ طعم کاملا برابر هستند البته که سلیقه هم در انتخاب این دو برنج دخیل است عده ای از مردم برنج دمسیاه را خوش طعم می دانند و عده ای هم برنج هاشمی را.

 

2. نشاسته برنج

این دو برنج هردو به اندازه کافی از نشاسته برخوردار هستند و به همین دلیل وقتی کسی دو الی سه قاشق از این دو برنج را میل می کند سیر می شود.

 

3. وزن برنج

دانه های برنج دمسیاه و هاشمی از لحاظ بسیار شبیه به هم است و اگر بین دو دست خود قرار دهید و دستان خود را به هم بمالید برنج خورد نمی شود و به حالت پودری در نمیاد یعنی اینکه برنج از کیفیت خوبی برخوردار است که هم برنج هاشمی و هم برنج دم سیاه از این خصوصیت برخوردار هستند.

 

مقایسه برنج هاشمی و دمسیاه

 

برنج هاشمی محبوب تر است یا برنج دمسیاه؟

برنج هاشمی و دمسیاه از نظر کیفیت تقریبا برابر می باشد اما برنج هاشمی به دلیل ارزان تر بودن نسبت به برنج دمسیاه بین مردم از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

 

جمع بندی

بنابراین ما از این مقاله نتیجه می گیریم که برنج هاشمی از لحاظ کیفیت فرق چندانی با برنج دمسیاه ندارد اما قیمت آن بسیار مناسب تر است پس ما می توانیم ما قیمت مناسب از برنج ایرانی با کیفیت استفاده کنیم.

 

شباهت های برنج هاشمی و دم سیاه

 

 

 

 

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*