تی جیب
No products in the cart.

برنج طارم هاشمی چیست؟

برنج طارم هاشمی

برنج طارم هاشمی یکی از خوشپخت ترین برنج های ایرانی می باشد که در این مقاله قصد داریم بدانیم برنج طارم هاشمی چیست و چگونه به وجود می آید پس تا آخر این مقاله با تی جیب همراه باشید.

 

برنج طارم هاشمی چیست؟

برنج طارم هاشمی یکی از معروف ترین برنج های ایرانی می باشد که در استان های شمالی مانند مازندران کشت می شود و مبدا این برنج شهرستان فریدونکنار است.

 

نحوه کشت برنج طارم هاشمی

کشت برنج طارم هاشمی در اوایل ماه فروردین آغاز می شود و از ترکیب برنج طارم و هاشمی حاصل می شود. این ترکیب هم می تواند هنگام بذر پاشی انجام شود و هم هنگام برداشت برنج. این برنج اندازه بلند و رنگ تقریبا کرم دارد.

 

 

برنج طارم چیست

 

 

نحوه پخت برنج طارم هاشمی

برنج طارم هاشمی را می توان به دو روش درست کرد. در روش اول می توان برنج را به صورت آبکش پخت در روش دوم می توان به صورت کته برنج را درست کرد. اما برنج آبکش بسیار خوش طعم تر است، راحت تر هضم می شود و به معده آسیب نمی زند اما باز هم به سلیقه شما بستگی دارد.

 

برندهای محبوب برنج طارم هاشمی

برنج طارم هاشمی را می توان در بازار به وفور مشاهده کرد و معمولا قیمت ها برای اقشار ضعیف و متوسط جامعه بالاست. برندهایی محبوب این برنج شامل؛ گلستان، طبیعت، آقاجانیان و خوشبخت می باشند. البته برندهای دیگری وجود دارد اما با توجه به آمارها این برندها در بین مردم بسیار پرمصرف هستند.

 

 

زمان برداشت برنج طارم هاشمی

برنج طارم هاشمی در اوایل ماه مرداد برداشت می شود.

 

قیمت برنج هاشمی و طارم هاشمی

قیمت برنج هاشمی کمی پایین از طارم هاشمی است چون برنج طارم هاشمی تمام ویژگی ها و خواص دو برنج را دارد به همین دلیل کیفیت بالاتری دارد و به همین منظور قیمت آن هم بالاتر است.

 

نکات مهم

برنج طارم هاشمی یک نوع برنج جداگانه نیست بلکه از ترکیب دو نوع برنج طارم و هاشمی به دست می آید و اکثرا به اشتباه این برنج را یک نوع برنج جداگانه به حساب می آورند.

 

برنج طارم هاشمی چیست

 

 

جمع بندی

بنابراین، طبق مطالب گفته شده یاد گرفتیم برنج طارم هاشمی چیست و چگونه پخت می شود. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و بتوانید به اطلاعات خود اضافه کنید.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*