تی جیب
No products in the cart.

برنج طارم برای کدام شهر است؟

برنج طارم در کدام شهر کشت می شود

طارم شهرستانی واقع در استان زنجان می باشد و دارای محصولاتی مانند؛ برنج، زیتون و چاقو می باشد. اما برنج طارم برای کدام شهر است و در کجا کشت می شود؟ در کدام فصل از سال برداشت می شود؟ در این مقاله ما به تمام سوالات شما پاسخ خواهیم داد پس تا آخر با تی جیب همراه باشید.

 

برنج طارم چیست؟

برنج طارم یکی از انواع برنج های ایرانی است که در شما کشور و در شهر فریدونکنار در شما کشور کشت می شود. این برنج در گذشته در  استان زنجان کاشته می شد اما امروزه در استان گیلان، مازندران و گلستان و در برخی از شهرها مانند؛ فومن و شفت حاصل می شود. در حال حاضر بیشترین برنج طارم در استان مازندران به دست می آید.

 

برنج طارم چیست

 

انواع برنج طارم فریدونکنار

 

برنج طارم صدری

این برنج در شهرستان فریدونکنار کشت می شود و دارای مقداری بذر برنج صدری می باشد. بسیاری از سایت ها و فروشگاه های زنجیره ای این برنج به عنوان برنج طارم به فروش می رساند که کاملا کلاهبرداری چرا که این برنج طارم اصل نیست و ترکیبی است. برنج طارم خالص قیمت بالاتری نسبت به نوع ترکیبی آن دارد.

 

برنج طارم کشت دوم ( دوبار کشت )

این نوع برنج یکی از بهترین انواع برنج ایرانی است و به زبان ساده یعنی اینکه که برنج هایی که در نوبت دوم کاشته می شوند آغاز کاشتن برنج های نوبت دوم در ماه مرداد بوده و برداشت آن در ماه آبان می باشد و برنج کشت اول به این معنی است که برنج هایی که در نوبت اول کاشته می شوند، آغاز کاشتن برنج های نوبت اول در ماه فروردین بوده و برداشت آن در ماه تیر می باشد. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

برنج طارم دمسیاه

این برنج هم یکی از محبوب های بازار می باشد و در فروشگاه های تخصصی برنج یافت می شود و معمولا در سایت هایی مثلد دیجی کالا ناموجود است و یا بسیار گران قیمت می باشد. بنابراین برای خرید به فروشگاه های تخصصی برنج مراجعه کنید.

برنج طارم هاشمی

این برنج هم مانند؛ برنج صدری طارم به صورت ترکیبی با برنج هاشمی به وجود آمده است. شما می توانید برای خرید این برنج به بازار برنج فروشان مراجعه کرده و کیلویی بالای 100 هزار تومان تهیه کنید. این برنج دارای خواص بسیاری است که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله خواص برنج طارم هاشمی را مطالعه کنید.

 

برنج طارم نیم دانه یا شکسته

این برنج همان طور که از نامش پیداست دارای دانه های شکسته می باشد و دانه های آن یکدست نمی باشد. از این برنج معمولا در پخت فرنی، شعله زرد و شیر برنج و … استفاده می شود. البته از این برنج برای درست کردن سوپ برای کودکان کاربرد دارد. قیمت این برنج کیلویی 54 هزار تومان می باشد.

 

برندهای برنج طارم

 

گلستان

شرکت گلستان بیش از 70 سال سابقه در زمینه تولید برنج و انواع محصولات مانند چای و انواع ادویه جات، تنقلات و قند و شکر و نبات و … دارد. این شرکت بزرگ ترین تولید کننده برنج های دانه بلند در خاورمیانه می باشد و دارای انواع دستگاه پیشرفته برای تشخیص برنج های مرغوب و آسیاب کردن گندم دارد که نظیر آن در کشور های حوزه خلیج فارس وجود ندارد و اگر هم باشد به تعداد کمی قابل رویت است.

 

شرکت گلستان

 

 

طبیعت

این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده برنج در ایران می باشد که دارای انواع برنج ایرانی مانند؛ طارم، هاشمی، دمسیاه، صدری، علی کاظمی، دودی و … می باشد. شرکت طبیعت به تازگی برنج های خارجی هم مانند؛ برنج هندی، تایلندی و پاکستانی به بازار عرضه می کند. این شرکت علاوه بر تولید برنج، در زمینه تولید چای، رب گوجه فرنگی، روغن و تن ماهی حضور فعال دارد.

 

خوشبخت

این شرکت هم از تولیدکنندگان انواع برنج ایرانی می باشد که علاوه بر تمام این ها در زمینه تولید رب گوجه فرنگی، تن ماهی و … فعالیت دارد. این شرکت از زیرمجموعه های هلدینگ میهن می باشد. با این اینکه برند خوشبخت چند سالی وارد بازار شده است، اما توانسته به خوبی با برندهای معتبر و قدیمی هم از لحاظ قیمت و هم از نظر کیفیت رقابت کند.

 

شرکت خوشبخت

 

جمع بندی

بنابراین، طبق مطالب گفته شده برنج طارم برخلاف تصورات عموم مردم، در استان های شمالی کشت می شود و تعداد کمی از برنج های طارم استان زنجان در بازار موجود است. امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده و از مطالعه آن لذت برده باشید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*