تی جیب
No products in the cart.

برنج دودی چیست؟ – 0 تا 100 دودی کردن برنج

برنج هاشمی ممتاز گلستان

برنج دودی یکی از برنج های ایرانی می باشد که به صورت دودی، به عمل می آید. بسیاری از مردم تصور می کنند که برنج دودی به صورت جداگانه کشت می شود. اما برنج های عطری توسط کشاورزان طی یک سری از مراحل به برنج دودی تبدیل می شود.

 

انواع برنج دودی

برنج دودی هاشمی

برنج دودی هاشمی یکی برنج های ایرانی پرطرفدار می باشد. این برنج از ترکیب دو برنج هاشمی و دودی هنگام کاشت بذر به دست می آید و قیمت مناسب و کیفیت بی نظیری دارد. تا آخر این مقاله با همراه باشید.

 

برنج دودی دمسیاه

این برنج هم از برنج های پرطرفدار ایرانی می باشد. این برنج هم از ترکیب دو برنج دمسیاه و دودی به دست می آید.

 

قیمت برنج دودی

برنج دودی قیمت نسبتا بالایی دارد و تقریبا کیلویی 120 هزار تومان در فروشگاه ها خریداری می شود. که شما می توانید برای خرید انواع برنج دودی به فروشگاه اینترنتی تی جیب مراجعه کنید.

 

برندهای برنج دودی

یکی از معتبر ترین برندهای برنج دودی گلستان می باشد که با بیش از 70 سال سابقه یکی از موفق ترین ها می باشد. شرکت طبیعت و خوشبخت هم یکی از پرطرفدار ترین ها در این حوزه می باشند.

 

برنج دودی هاشمی

 

چرا برنج را دودی می کنند؟

این کار فقط برای تغییر ذائقه و احترام به سلیقه های مختلف انجام می شود. البته دودی شدن باعث می شود که میکروب ها وارد برنج نشوند و میکروارگانیسم ها دیرتر وارد برنج شوند. به همین دلیل از این برنج در مجالس عروسی و مراسم ها استفاده می شود.

 

نحوه نگهداری برنج دودی

نحوه نگهداری این برنج با سایر برنج ها هیچ گونه تفاوتی ندارد و باید در مکان خشک و خنک نگهداری شود. اگر تمامی نکات به خوبی رعایت شود برنج دودی بین 1 الی 2 سال ماندگاری دارد.

 

انواع برنج دودی

 

منبع : https://behdasht.news/

مقالات مشابه : برنج هاشمی بهتر است یا برنج دمسیاه؟

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*